24 APR (klik op een pijltje om naar een andere datum te bladeren)
De deelnemers op niveau 3 hebben de test van 24-04-2026 zo ingevuld:
Ik wil graag een ........ aardappels.
kilo'tje kilootje kilotje
Het verkleinwoord 'kilootje' wordt met een dubbele klinker geschreven, zodat de lange o-klank aan het eind van 'kilo' behouden blijft. Het maakt voor deze regel niet uit op welke lettergreep de klemtoon ligt.
Zie ook de pagina autootje en cd'tje.
Ik heb een spannend avontuur ........ .
beleefd beleeft
Het woord 'beleefd' is voltooid deelwoord van beleven. Het verandert niet als je er meervoud van maakt: wij hebben beleefd. Omdat de v geen medeklinker in 't kofschip is, eindigt het op een d.
Zie ook de pagina voltooid deelwoord.
De Europeesrechtelijke beslissing krijgt een ........ voor het beslissen van nieuwe gevallen.
precedentwerking présédentwerking précédentwerking presidentwerking
Het woord 'precedent' komt uit het Frans (précéder = voorafgaan). In het Nederlands staan er geen accenten op.
Zie ook de pagina onmiddellijk.
Het kappen van alle eiken was een ........ van de bosbeheerder.
ad-hocbeslissing ad hoc-beslissing ad hocbeslissing ad-hoc beslissing
Het uit het Latijn overgenomen 'ad hoc' schrijf je met een spatie, maar in de samenstelling met 'beslissing' komt tussen de twee Latijnse woorden een koppelteken en het Nederlandse deel komt zonder spatie eraan vast. Je mag daar ook een koppelteken plaatsen: ad-hoc-beslissing.
Zie ook de pagina rodewijnglazen.