10 FEB (klik op een pijltje om naar een andere datum te bladeren)
De deelnemers op niveau 1 hebben de test van 10-02-2026 zo ingevuld:
Je bent te laat. Nu heb je het begin ........ .
gemis gemisd gemist gemisdt
Het woord 'gemist' is het voltooid deelwoord van 'missen'. Omdat de s een medeklinker in 't kofschip is, eindigt het woord op een t.
Zie ook de pagina voltooid deelwoord.
Het lijkt erop dat de kunstenaar een mensenhoofd ........ .
boetseert boetseerd boetseerdt
Het woord 'boetseert' hoort bij de hoofdpersoon van het tweede deel van de zin (de kunstenaar). Het woord 'boetseren' wordt vervoegd zoals 'ik leer, hij leert'. Dus ik-vorm + t = boetseer + t = boetseert.
Zie ook de pagina tegenwoordige tijd.
De buren hebben een baby gekregen: een ........ meisje.
liefe lief lieve
Bij een het-woord schrijf je een e aan het eind van het bijvoeglijk naamwoord (het lieve meisje), maar die e verdwijnt als er 'een' voor staat: een lief meisje.
Zie ook de pagina zwart of zwarte.
Stel je voor dat je ........ euro wint!
honderdduizend honderd duizend honderduizend
Het woord 'honderdduizend' wordt weleens fout geschreven, omdat niet elke letter wordt uitgesproken. Als je een getal in letters schrijft, schrijf je alleen een spatie na 'duizend', en spaties voor en na 'miljoen' en 'miljard'.
Zie ook de pagina negentienhonderd.